Szanowni Miłośnicy Owczarka Niemieckiego!

Witam wszystkich na stronie internetowej poświęconej naszej hodowli. Jest mi bardzo miło, że zechcieli Państwo zajrzeć na tą witrynę i spędzić przed nią chwilę czasu.

Owczarek Niemiecki fascynował mnie od zawsze. Wyczyny filmowego psa Szarika czy Cywila pobudzały moją wyobraźnię o psie którego chciałbym mieć. Niestety ze względu na inne cele jakimi kierowałem się w życiu (nauka, dom rodzina itp.) dopiero teraz mogę spełniać swe marzenia. Oczywiście zawsze obecne w mym życiu  były zwierzęta. Hodowałem rybki, papugi ale najważniejsze były psy. Były to głównie małe pieski mieszańce różnych ras. Dopiero gdy odszedł ostatni, 17-sto letni Atos – mieszaniec wyżła i dalmatynki, postanowiłem nabyć pierwszego owczarka niemieckiego. W ten sposób miałem szczęście poznać wieloletniego i uznanego hodowcę Bolesława Weselskiego. To on dosłownie zaraził mnie tym hobby. I tak powstała nasza hodowla.

Po latach pracy społecznej na rzecz bydgoskiego oddziału ZKwP zostałem odznaczony najpierw brązową a później srebrną odznaką honorową Związku Kynologicznego w Polsce. Od grudnia 2021 roku pełnię funkcję kierownika sekcji owczarka niemieckiego. W roku 2022 zostałem również wybrany jako członek zarządy oddziału w Bydgoszczy. W 2023 roku ukończyłem kurs zakończony egzaminem i od tej pory jestem również asystentem kynologocznym sędziego prób pacy psów obronnych, psów towarzyszących oraz testów psychicznych.